Slovenská volebná lenivosť

Autor: Martin Gazda | 8.3.2014 o 15:17 | (upravené 8.3.2014 o 15:45) Karma článku: 10,46 | Prečítané:  819x

„Ten, kto obviňuje všetko ľudstvo zo skazenosti, by si mal spomenúť na to, že s istotou môže usvedčiť len jedného." (Edmund Burke) O týždeň Slovensko volí a už sa ukazuje naša tradičná slovenská vlastnosť. Nechceme prebrať zodpovednosť za prezidentské voľby. Mnohí sa snažia spochybniť dôležitosť prezidentských volieb, význam prezidentských právomocí, hodnotu vlastného volebného hlasu. Toto mi vyplynulo z niekoľkých rozhovorov. Mne pri týchto argumentoch napadne: „Máš právo žiť v tejto krajine?" (Poznámka na okraj, právomoci prezidenta nie sú až také malé, ako sa hovorí a nie je všetko iba o právomociach, ale aj o autorite!) To či táto krajina pôjde dole vodou, nezávisí iba od víťazného kandidáta! Ja milujem našu slovenskú krajinu! Miluješ aj Ty Slovensko?

 

Osud tejto krajiny nemusí byť iba v rukách politikov, s ktorými nesúhlasíme. Môže byť aj v rukách politikov, ktorým veríme. Preto pôjdem voliť budúci týždeň a budem voliť toho, kto podľa mňa bude slúžiť Slovensku najlepšie zo všetkých kandidátov. Každý má voliť svojho kandidáta. Ak mu úprimne veríš, tak ho voľ a nevyhováraj sa na to, že keďže nie je zvoliteľný, tak volíš iného alebo nejdeš voliť. Chápem, že niekto si nevie vybrať nikoho, ale vtedy si vyber toho, kto sa ti zdá najlepší spomedzi nich. Ak potrebujeme auto, tak si ho kúpime, aj keď nespĺňa všetky naše vytúžené parametre. Táto krajina potrebuje prezidenta. A to ako Slovensko dnes vyzerá nie je koniec koncov iba vinou politikov, ale aj vinou nás voličov, že kašleme na to, keď môžeme vyjadriť svoj názor. Potom bedákame, že nie sme tam, kde je západná Európa. Ale my sa jej takýmto správaním ani nevyrovnáme. Nechceme sa cvičiť v tom, aby sme sa učili robiť premyslené rozhodnutia a stáli si za nimi!

Ako bude Slovensko vyzerať, bude aj tvoja zásluha alebo vina. Nemusíš ísť na barikády alebo do zákopov so zbraňou v ruke. Stačí, ak vezmeš obálku a rozhodneš sa zodpovedne. Držíme si palce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?