Vlajkou k demokratickejšej spoločnosti!

Autor: Martin Gazda | 15.5.2011 o 10:24 | (upravené 15.5.2011 o 10:30) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  386x

Čo pre nás znamená slovenská vlajka? Je zaujímavé ako sa v posledných dňoch každý hrdí slovenskou vlajkou. Na aute, na balkóne, na svojej tvári. Môžeme sa pýtať: „Prečo teraz, keď dlhé roky táto výsada patrila iba národniarom alebo „pospolitým" ľuďom?" Teraz má vlajku na aute socialista rovnako tak konzervatívec.

Čo pre nás znamená slovenská vlajka? Je zaujímavé ako sa v posledných dňoch každý hrdí slovenskou vlajkou. Na aute, na balkóne, na svojej tvári. Môžeme sa pýtať: „Prečo teraz, keď dlhé roky táto výsada patrila iba národniarom alebo „pospolitým“ ľuďom?“ Teraz má vlajku na aute socialista rovnako tak konzervatívec.

Dlhé roky obdobia socializmu bola štátna vlajka spájaná s mocou komunistickej strany. Akokoľvek bolo super počas týchto rokov na Slovensku, predsa len spájala štátna vlajka s týmto ohavným režimom. A pritom vlajka má symbolizovať krajinu, obyvateľov, zvyky a tradície spolu na jednom plátne ako symbol všetkého, kto sme. Tá štátna vlajka, to sme my a žiadna politická strana, či režim. Dlho bol tento obraz pokrivený a jeho náprava nie je taká rýchla. Dvadsať rokov je krátka doba.

Dnes bez zákonov a iných podporných nezmyslov, získavame hrdosť na slovenskú vlajku, na to, že sme Slovákmi. Má to súvis hlavne s hokejom a je jedno, či sme prehrali alebo vyhrali. V demokratickom štáte akým je Slovensko je určite pozitívnym signálom, ak sa my jeho občania stotožníme so slovenskou vlajkou a znamená pre nás viac ako konkrétny politik. Za tento fenomén vďačíme práve našim hokejistom. Práve touto hrdosťou na našu vlajku, ktorú berieme už nielen ako symbol režimu, ale aj ako symbol krajiny, kde bývame, sa stáva Slovensko dospelejšie. A za to patrí vďaka našim hokejistom. Ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?