Keby v sobotu kandidoval Ježiš, nemal by to isté.

Autor: Martin Gazda | 26.3.2014 o 22:32 | Karma článku: 15,98 | Prečítané:  1636x

Pre veriacich i neveriacich je Ježiš výnimočnou postavou v dejinách. Plná inšpirácie, sily a lásky. Ale ruku na srdce. Keby Ježiš kandidoval v sobotných prezidentských voľbách, bol by zvolený?

V posledných dňoch som počul mnohé výhrady k voľbe Andreja Kisku za prezidenta. Vraj ide o menšie zlo. Robíme z voľby prezidenta boj dobra a zla. Akoby sme chceli, aby v boji proti sebe stáli Ježiš a diabol. Ak by kandidoval Ježiš, tak by sme vraveli, že veď on sa stretáva s osobami pochybnej povesti (prostitútkami) a že ľudia okolo neho sú biznismeni (mýtnici). Myslím, že z takýchto obvinení by Ježiš bol obvinený veľmi ľahko a zvolený by určite nebol. Stačilo by iba spomenúť, resp. vysloviť domnienku, či on nie je náhodou vodcom nejakej novej židovskej sekty, alebo či Ježiš nemá spoločné aj nejaké zlé vlastnosti s mýtnikmi a farizejmi, s ktorými sa pozná. A tak iba domnienka môže spôsobiť úplný obrat.

Mám pocit, že s voličmi v Slovenskej republike sa hrá hra, kde ide o to, aby sa vytvorili rôzne pochybnosti o tom, koho voliť. Ak nepôjdu voliť občania, ktorí hovoria, že menšie zlo nebudú voliť, tak potom disciplinovaní občania zvolia, podľa mňa, väčšie zlo.

Neísť voliť je právo, meniť túto krajinu je povinnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?